Korzystanie z serwisów było możliwe to było dzięki środkom pomocowym pochodzącym z Unii Europejskiej


Częściowa realizacja projektu inwestycyjnego sfinansowana została ze środków Unii Europejskiej w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego 2007 - 2013

Publikacja

Więcej o Publikacji

Przeciwdziałania zagrożeniom płynącym z Internetu

Przeciwdziałania zagrożeniom płynącym z Internetu

Boimy się nieznanego: lotu samolotem, innych grup etnicznych, Internetu. Nie założymy konta internetowego, bo myślimy, że nasze pieniądze są w Internecie, czyli gdzie? Nie kupimy towaru w Internecie, bo: możemy go nigdy nie zobaczyć i stracić pieniądze,  nie możemy go sprawdzić i nie wiemy, gdzie go oddać w przypadku reklamacji.

Nie zapłacimy kartą, bo mogą nam wykraść dane. Poznanie i zrozumienie czyni nas rozsądnymi, a rzeczy nieznane zaczynają być przyjazne. Paradoksalnie o zagrożeniach z Internetu dowiadujemy się za pomocą Internetu. Musimy zdać sobie sprawę, że pędu Internetu nie da się zatrzymać, tak jak pędu rewolucji przemysłowej czy motoryzacyjnej w ubiegłych wiekach.

W pliku do pobrania znajduje się prezentacja na ten temat, przedstawiająca realne zagrożenia płynące z Internetu i sposoby zapobiegania im. Obejmuje ona trzy główne zagadnienia:

1. Co grozi każdemu użytkownikowi sieci?
2. Co grozi uczniom i nauczycielom w edukacji, czyli co będzie jak wyłączą prąd?
3. Co grozi naszym dzieciom?

Galeria

Załącznik

Słowa kluczowe

Internet, zagrożenia, edukacjaInformacje o nas

Serwisy

Polecane

Zakupy

Pomoc